fbpx

Canyon of the river Smotrych (water rout)

If you want to enjoy the beauty of the Canyon of the river Smotrych, clear and warm water of the cosy bay, serenity of nature and the sun of Podillia, you should visit the place, where the river tries to protect its identity in impetuous torrents of loops from the confluence with the Dniester. During the journey you will get acquainted with the nature of the Canyon of the river Smotrych outside the town and take a swim, if you want to. This journey will let you take a rest from the stresses of everyday life and spend a few hours at one with nature.

акватур
для сімейної мініподорожі, туристичних груп з мінімальними навиками керування плавзасобом
сплав
з квітня по жовтень
More
Less

Пляж у с. Шутнівці, Кам’янець-Подільський р-н, Хмельницька обл.

Стартуємо з пляжу в селі Шутнівці, звідки можна відчалювати не замочивши ніг. За бажанням і за сприятливої погоди тут можна також покупатися. Перша ділянка маршруту – це 500 м прохід до повороту, за яким відкривається неймовірний краєвид прямої ділянки зі скелями ліворуч. Цей відтинок (1,1 км) зорієнтований по широті, не продувається переважаючими вітрами і зазвичай найзатишніший.

Заповідна територія “Пониззя річки Смотрич”

Далі річка повертає на південний схід. Розкриваються скелі на правому березі, які після впадання притоки р. Білява покриті лісом на відтинку 1,5 км до с. Цвіклівці. На лівому березі в цей час видніється забудова дачного кооперативу зі зручними, пристосованими для відпочинку, бухтами, в одну з яких можна зайти. Особливий краєвид з’являється за селом Шутнівці, де прямо попереду шляху виринає скеля, що ніби перегороджує річку, вводячи мандрівників в оману щодо напрямку повороту. Це вузький меандровий останець, який особливо ефектно сприймається після фінішу з оглядового пункту над с. Устя. Підійшовши до скель, на повороті річки, ліворуч несподівано посеред плеса з’являється “міст без початку і кінця”. Це залишки дамби локального водосховища, які залежно від рівня води можна пройти між опорами, а можна і взагалі не помітити. Попереду лівий берег перетворюється в могутню скелю з маленькими водоспадами, де формуються травертини. Окремі клаптики степової рослинності і поодинокі чагарники ледве закріплюються на виступах твердих шарів. У самому низу хвилі майстерно обточують монолітний уступ “малиновецький карниз”, придивившись до якого можна побачити розмаїття скам’янілого силурійського рифу. За поворотом праворуч вже видніється с. Устя, до фінішного пункту в якому залишається 1,2 км руху на південь. Особливо ефектною ця ділянка є літнього вечора під час заходу сонця, коли тінь правого берега поступово дотягується до мандрівників, а акваторія німіє у штилі, який зрідка порушують сплески рибин. Біля фінішного пункту видніється акваторія Дністра, що закликає продовжити маршрут.

Ігор Касіяник

Що відвідати?

оглядовий майданчик “Гирло”, залишки Панівецького замку