fbpx

Urban landscapes of Kamianets-Podilskyi

You were impressed by the Canyon of the river Smotrych and you want to see what it consists of but you don’t want to go down the river, the weather is bad or you don’t have much time – look down on the local cobblestones and you may hear its history during steady walk. You can connect this route easily with the city sightseeing.

палеотур
для допитливих гостей міста, шкільних, дитячих і змішаних груп
пішохідний
Квітень - Листопад
More
Less

м. Кам’янець-Подільський

Старе місто

Маршрут починається з вулиці Петропавлівської, куди можна потрапити з Троїцької площі, вхід на яку буде праворуч біля відділення Укрпошти, або з вулиці Татарської біля церкви апостолів Петра і Павла. На всій вулиці збереглася автентична місцева бруківка. Відшліфована за століття дощовими потоками, підошвами взуття та колесами транспортних засобів, вона розкриває малюнки і текстури силурійських відкладів Смотрицького каньйону. Тут легко знайти стільники коралів-ругоз, сегменти морських лілій, зрізи табулят і строматопор, заміщені кальцитом мушлі головоногих і черевоногих молюсків. Майже кожен камінь може розповісти свою історію силурійського моря. Найкраще здійснювати огляд за дощової погоди, коли волога надає контрасту зображенням.

Кам’янець-Подільська фортеця

Далі ідемо до муру на протилежному від фортеці боці дороги, що тягнеться від замкового мосту. Тут надзвичайне багатство скам’янілостей зі Смотрицького каньйону розміщені на зручній для огляду і дотику експозиції. Невідполірована поверхня кам’яних блоків дозволяє відчути ефект 3-Д, ніби переносить на мільйони років у зарослі коралового рифу океану Япетус. Справжньою перлиною цієї імпровізованої експозиції є поздовжній розріз мушлі ортоцератида зі щіткою кристалів кальциту всередині, яку потрібно знайти придивившись до стіни біля однієї з бійниць муру на висоті 1,4 м.

Палеонтологічний музей, площа Польський ринок, 6

Останньою зупинкою стане палеонтологічна експозиція музею НПП «Подільські Товтри». Тут у колоритному підземеллі зібрана чудова колекція скам’янілостей з території нацпарку. Вони згруповані за віком і літологічними формаціями. Інформаційні стенди детально пояснюють геологічну будову регіону та причини збереження конкретних організмів. Окремі експонати можна відчути на дотик. Для огляду експозиції необхідно попередньо узгодити час відвідування з адміністрацією.

Ігор Касіяник

Що відвідати?

Кам’янець-Подільську фортецю, музей НПП «Подільські Товтри», музей мініатюр «Замків України», Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла