fbpx

Каньйон річки Тернава (водний маршрут)

Піша прогулянка по каскаду водоспадів, відпочинок на пляжі та сплав по Дністровському водосховищі. І все це на тлі неймовірних краєвидів Подільських Товтр. А ще на маршруті ви відкриєте огляд на одну з частин річки Тернави, схожої на скандинавський фіорд. То ж гайда відкривати скандинавське Поділля!

Деталі маршруту

Формат: аквамаршрут
Для кого: підійде для сімейної подорожі-пригоди, для екскурсійних невеликих груп, а також для прихильників легких річкових сплавів
Тип: прогулянка по водоспадах з лінивим сплавом
Навігація: з травня по вересень
Більше
Менше

Кам’янець-Подільський р-н, Хмельницька обл.

Костел Пречистої Діви Марії, с. Китайгород

Початковий пункт – оглядовий майданчик біля костелу Діви Марії в селі Китайгород. Тут відкривається огляд підтопленої водосховищем частини річки Тернави схожої на скандинавський фіорд. За костелом є руїни палацу Потоцьких, які можна також оглянути. Повернувши за костелом ліворуч (по дорозі чи скоротивши шлях діагональною стежкою), через 100 м з’являється Т-подібне перехрестя, де слід повернути направо. На околиці сільської забудови через 170 м потрібно повернути на стежину ліворуч, що спускається по схилу в долину струмка Окунь. Спуск по стежці займає до 20 хв (майже 1 км). Тут відкриваються чудові краєвиди протилежного залісненого берега та наскельного степу з товтровими вершинами і повзучими брилами.

Водоспади струмка Окунь

Стежка приводить до переходу через струмок. Тут умови руху докорінно змінюються, слід перевзутися для переходів по воді. Доцільно спершу пройти струмком 30-35 м вверх по течії, де є чудові селфі-локації. Далі розпочати спуск каскадом водоспадів. Загалом це послідовність великих сходин (шарів гірських порід), вибитих по розломах струмком. Тут є ділянки корінної скелі, нагромадження дрібної гальки та піску по руслі, трапляються окремі великі брили. По берегах сформовані елементи стежок, але в окремих місцях русло – це єдиний можливий шлях. Під водоспадами часто трапляються ями, які через заломлення світла здаються мілкими, однак їхня глибина може досягати більше 1 м. Приблизно через кілометр каскади водоспадів поступаються вирівняним ділянкам, де стежка веде через заплави з ледь помітними елементами будівель, що колись тут існували. Біля самого гирла знову доведеться спуститися по метровому глинистому схилу в русло, пройти 50 м, подолати завал з колод, після яких раптово з’явиться колоритний міст. Тут завершується рух по струмку.

Дністровське водосховище

Піднявшись до містка, потрібно повернути дорогою ліворуч і перейти його. Далі через 50 м на розвилці повернути праворуч і пройти ще 150 м до берега водосховища. Слід зауважити, що на дорозі незалежно від сезону є великі калюжі й місця з багнюкою. Тут потрібно обережно пересуватись, уникаючи ковзання. На кінцевому пункті відкривається місце рибальського табору й зручний пляж з причалом для плавзасобів. Тут можна перепочити перед наступним етапом подорожі. Рух по водосховищу на плавзасобі розкриває ефектність краєвиду “Китайгородського відслонення”, берегових скель та схилових лісів заповідних урочищ Чапля і Врублівецький ліс. Через 30 хв подорожі з поля зору зникають антропогенні об’єкти, створюється ілюзія місця з непорушним спокоєм дикої природи. Трохи більше, ніж за годину від водного старту відкривається краєвид височенної 40-метрової Врублівецької скелі, на тлі якої контрастують зі зеленим покривом лісів будівля рекреаційного комплексу “Ксенія” та еолові колони вапнякового останця на лівому березі. Варто підплисти до самої скелі, щоб оцінити її розміри та зрозуміти епічність історичних подій, які тут відбувалися. Якщо дозволяють погодні умови, то рекомендуємо зробити невеликий 40-хвилинний радіальний заплив до самого гирла Тернави. Тут розкривається грандіозний краєвид долини Дністра зі Шишковими горбами товтр. Фінальним пунктом є пристань готельно-ресторанного комплексу “Ксенія”.

Розробник маршруту:
Ігор Касіяник

Що відвідати?

Костел Пречистої Діви Марії в с. Китайгород, Китайгородське відслонення, ботанічний заказник “Чапля”, Врублівецьку скелю, урочище Окунь

Де зупинитися?

отельно-ресторанний комплекс “Ксенія”, база відпочинку “Каньйон”.