fbpx

Kanion Smotrycki (trasa wodna)

Jeśli chcesz cieszyć się pięknem kanionu Smotryckiego, czystą i ciepłą wodą w przytulnej zatoce, spokojem natury i słońcem Podola, odwiedź miejsce, w którym rzeka stara się jak najdłużej zachować swoją tożsamość w szybkich pętlach w połączeniu z Dniestrem. Podczas wycieczki zapoznasz się z przyrodą kanionu rzeki Smotrycz poza miastem i będziesz mógł pływać, jeśli chcesz. Ta wycieczka pozwoli odpocząć od zgiełku miasta i spędzić kilka godzin w zgodzie z naturą.

акватур
для сімейної мініподорожі, туристичних груп з мінімальними навиками керування плавзасобом
сплав
з квітня по жовтень
Więcej
Mniej

Пляж у с. Шутнівці, Кам’янець-Подільський р-н, Хмельницька обл.

Стартуємо з пляжу в селі Шутнівці, звідки можна відчалювати не замочивши ніг. За бажанням і за сприятливої погоди тут можна також покупатися. Перша ділянка маршруту – це 500 м прохід до повороту, за яким відкривається неймовірний краєвид прямої ділянки зі скелями ліворуч. Цей відтинок (1,1 км) зорієнтований по широті, не продувається переважаючими вітрами і зазвичай найзатишніший.

Заповідна територія “Пониззя річки Смотрич”

Далі річка повертає на південний схід. Розкриваються скелі на правому березі, які після впадання притоки р. Білява покриті лісом на відтинку 1,5 км до с. Цвіклівці. На лівому березі в цей час видніється забудова дачного кооперативу зі зручними, пристосованими для відпочинку, бухтами, в одну з яких можна зайти. Особливий краєвид з’являється за селом Шутнівці, де прямо попереду шляху виринає скеля, що ніби перегороджує річку, вводячи мандрівників в оману щодо напрямку повороту. Це вузький меандровий останець, який особливо ефектно сприймається після фінішу з оглядового пункту над с. Устя. Підійшовши до скель, на повороті річки, ліворуч несподівано посеред плеса з’являється “міст без початку і кінця”. Це залишки дамби локального водосховища, які залежно від рівня води можна пройти між опорами, а можна і взагалі не помітити. Попереду лівий берег перетворюється в могутню скелю з маленькими водоспадами, де формуються травертини. Окремі клаптики степової рослинності і поодинокі чагарники ледве закріплюються на виступах твердих шарів. У самому низу хвилі майстерно обточують монолітний уступ “малиновецький карниз”, придивившись до якого можна побачити розмаїття скам’янілого силурійського рифу. За поворотом праворуч вже видніється с. Устя, до фінішного пункту в якому залишається 1,2 км руху на південь. Особливо ефектною ця ділянка є літнього вечора під час заходу сонця, коли тінь правого берега поступово дотягується до мандрівників, а акваторія німіє у штилі, який зрідка порушують сплески рибин. Біля фінішного пункту видніється акваторія Дністра, що закликає продовжити маршрут.

Ігор Касіяник

Що відвідати?

оглядовий майданчик “Гирло”, залишки Панівецького замку