fbpx

Krajobrazy miejskie Kamieńca-Podolskiego

Jesteśmy pod wrażeniem Kanionu Smotryckiego i chcecie zobaczyć z czego się składa, ale nie chcecie schodzić do rzeki, pogoda nie pozwala lub jesteście bardzo ograniczone czasowo, wtedy popatrzcie uważnie pod nogi, na lokalną kostkę,, a możliwo usłyszycie tę historię podczas spaceru. Oferowana trasa jest dobrze połączona ze zwiedzaniem miasta i może być realizowana jako element składowy.

палеотур
для допитливих гостей міста, шкільних, дитячих і змішаних груп
пішохідний
Квітень - Листопад
Więcej
Mniej

м. Кам’янець-Подільський

Старе місто

Маршрут починається з вулиці Петропавлівської, куди можна потрапити з Троїцької площі, вхід на яку буде праворуч біля відділення Укрпошти, або з вулиці Татарської біля церкви апостолів Петра і Павла. На всій вулиці збереглася автентична місцева бруківка. Відшліфована за століття дощовими потоками, підошвами взуття та колесами транспортних засобів, вона розкриває малюнки і текстури силурійських відкладів Смотрицького каньйону. Тут легко знайти стільники коралів-ругоз, сегменти морських лілій, зрізи табулят і строматопор, заміщені кальцитом мушлі головоногих і черевоногих молюсків. Майже кожен камінь може розповісти свою історію силурійського моря. Найкраще здійснювати огляд за дощової погоди, коли волога надає контрасту зображенням.

Кам’янець-Подільська фортеця

Далі ідемо до муру на протилежному від фортеці боці дороги, що тягнеться від замкового мосту. Тут надзвичайне багатство скам’янілостей зі Смотрицького каньйону розміщені на зручній для огляду і дотику експозиції. Невідполірована поверхня кам’яних блоків дозволяє відчути ефект 3-Д, ніби переносить на мільйони років у зарослі коралового рифу океану Япетус. Справжньою перлиною цієї імпровізованої експозиції є поздовжній розріз мушлі ортоцератида зі щіткою кристалів кальциту всередині, яку потрібно знайти придивившись до стіни біля однієї з бійниць муру на висоті 1,4 м.

Палеонтологічний музей, площа Польський ринок, 6

Останньою зупинкою стане палеонтологічна експозиція музею НПП «Подільські Товтри». Тут у колоритному підземеллі зібрана чудова колекція скам’янілостей з території нацпарку. Вони згруповані за віком і літологічними формаціями. Інформаційні стенди детально пояснюють геологічну будову регіону та причини збереження конкретних організмів. Окремі експонати можна відчути на дотик. Для огляду експозиції необхідно попередньо узгодити час відвідування з адміністрацією.

Ігор Касіяник

Що відвідати?

Кам’янець-Подільську фортецю, музей НПП «Подільські Товтри», музей мініатюр «Замків України», Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла