fbpx

Trasa Paleo: wędkarstwo dewońskie (miejsca połowu czerwonych skał Dżurynskich) i podstępne plaże sarmackie (piasek z zębami rekinów)

Krótka i pouczająca trasa do zapoznania się z krajobrazem rzeki Dżuryn. Podczas podróży będziesz szukać martwych szczątków starożytnych stworzeń, które będą w stanie ujawnić zwiedzającym warunki naturalne okresu dewonu, kredy i neogenu. Twoja podróż przez kanion Dniestru z opowieściami profesjonalnego przewodnika zamieni się w wyjątkowe „połowy” skamieniałości.

палеотур
для сімейної подорожі-пригоди, шкільних дитячих груп, змішаних груп та організації камерного туру
пішохідний або компонент велосипедного
з квітня по жовтень
до 2 год (можливе варіювання тривалості залежно від погодних умов або успіхів фоссілхантінгу)
Więcej
Mniej

Чортківський р-н, Тернопільська обл.

Околиця села Нирків

Початковим пунктом є автостоянка після в’їзду на територію зони регульованої рекреації НПП “Дністровський каньйон”. Тут гід ознайомлює групу з особливостями техніки безпеки на маршруті, пояснює принципи руху та обмеження щодо видів діяльності відповідно до статусу об’єкта. Розповідає також про історичну роль локації, зокрема фортифікаційного комплексу. Далі перехід 200 м по узбіччі автошляху з поворотом на польову дорогу. Під час переходу 800 м польовою дорогою вздовж покинутого річкового русла гід пояснює про особливості місцевого рельєфу та розкритих долиною геологічних відкладів: раннього девону, крейди, неогену та плейстоцену. З ностальгією акцентується увага на походженні червоноколірних пісковиків та аргілітів. У пункті кам’яного осипу в підніжжі схилу учасникам демонструють принципи пошуку скам’янілостей іхтіофауни та показують еталонні зразки і зображення трофеїв. Розповідають про особливості “клювання” різних видів викопної фауни відповідно до їхньої будови і способу життя.

Долина річки Джурин

Після риболовного майстер-класу необхідно перейти русло річки. В теплу пору можна перейти вбрід. У холодну пору необхідно мати відповідне взуття (чоботи), використати імпровізовану кладку-перехід чи орендувати безрозмірні чоботи. Йдучи по нестійких і слизьких камінцях через русло, слід бути дуже обережним, щоб брід не перетворився у “купання”. Далі перехід стежкою по заплаві та залісненому схилу супроводжується короткими радіальними підходами до закинутих гірничих виробок чи їх схилових осипів (“секретні рибальські місця”). Тут учасники самі займаються пошуками, а гід коментує знайдені зразки.

Джуринський водоспад

“Кам’яна риболовля” завершується виходом на дорогу, що веде до водоспаду. На цій ділянці гід розповідає про його походження та цінність, а також розкриває окремі цікаві факти новітньої історії цієї локації. Перехід завершується оглядом водоспаду та фотографуванням. Далі повернення до автостоянки. Після підйому по серпантину до регіонального шляху сполучення, доцільно здійснити коротку зупинку. Пройшовши 100 м до схилу повз городи ліворуч, опиняємось у виробленому гіпсовому кар’єрі, дно якого вкрите кристалами, що можуть бути чудовими сувенірами. Крім того, на брилах сірого пісковику можна помітити залишки гелечнику, серед якого трапляються мушлі морських молюсків, фрагменти панцирів морських їжаків і навіть зуби акул. Але головне – це чудовий фінальний пункт огляду Червоногородської локації, де ви отримали незабутні емоції.

Ігор Касіяник

Що відвідати?

каплицю Понінських, Червоногродський замок, Джуринський водоспад, водоспад Дівочі Сльози