fbpx

W królestwie raf Towtrowych

Podróż z elementami ekstremalnymi. Tajemnicze lokacje zadziwią podróżników zapierającymi dech w piersiach widokami, a także sprawią, że poczujesz początkowy strach, który towarzyszył wielu tragicznym wydarzeniom na tych terenach.

для сімейної пригоди, підлітків, дорослих, змішаних груп
пішохідний (можлива велоадаптація)
з березня по жовтень (плануйте проходження зранку або ввечері, коли немає спеки)
Więcej
Mniej

Кам’янець-Подільський р-н, Хмельницька обл

Нігинські Товтри, с. Нігин

Початковим пунктом є ґрунтова дорога в підніжжі Нігинських Товтр. По ній потрібно пройти до центральної частини хребта, де виражена сідловина та видніється невеличкий грот. Тут прокладений підйом, по якому зручно дістатися на хребет. Далі по ньому йде стежка, що зліва оминає грот і піднімається на вершину хребта. По стежці слід обережно пройти до кінцевої вершини гряди і спуститися до будинку лісника. Ви побачите шлагбаум та інформаційний стенд про вхід на природоохоронну територію. Від нього йде лісова стежка, яка через 50 м узлісся заглиблюється в ліс. Ще через 200 м буде перехрестя. Тут треба йти прямо, але коли ви повернете направо, а через 150 м знову підете правим відгалуженням, то потрапите на чудовий оглядовий майданчик, “місце сили”, що розкриває краєвид Центрального Поділля.

Долина річки Смотрич

Повернувшись на головну стежку, починається пологий спуск, який через 300 м вирівняється і з’являється відгалуження стежки наліво – це шлях до урвища висотою 17 м, яке потрібно долати зі спеціальним спорядженням. Основна стежка іде далі траверсом вздовж схилу, повільно скидаючи висоту. Через 400 м з’являється перевал через скелястий уступ, через який стежка виводить до підніжжя схилу на заплаву Смотрича.

Печера Городище (Залучанська)

Пройшовши наліво ще 300 м, можна побачити меморіальний комплекс, зведений після археологічних досліджень у печері, та знайдені перезахоронені рештки. Від нього ледь помітна стежина веде вверх до скелястого уступа, де відкривається вхід до печери Городище. Загалом протяжність її ходів становить приблизно 60 м, однак доцільно лише потрапити у вхідний коридор, який через 6 м переходить у зал-розгалуження. Для відчуття моторошної атмосфери такої прогулянки буде цілком достатньо. Решта ходів доволі вузькі, а тому їх варто долати лише за наявності спелеодосвіду. Необхідно пам’ятати, що печера суфозійна і постійне вимивання породи порушує стійкість пластів. Тут можливі обвали, особливо після сильних дощів і заморозків. Зворотний шлях проходить тією ж самою стежкою, описаною вище.

Ігор Касіяник

Що відвідати ?

урочище Нігинські Товтри, печеру Городище (Залучанську), меморіальний комплекс біля печери, Циківський заказник